Agregat prądotwórczy. Potrzeba czy konieczność?

Agregat prądotwórczy. Potrzeba czy konieczność?

Możemy spotkać się z dwiema sytuacjami, kiedy nie będziemy mieli prądu: wtedy gdy nie mamy jeszcze przyłącza elektrycznego, np. na działce, na której budujemy dom, lub wówczas, gdy wystąpi awaria sieci i przerwa w dostawie prądu od operatora. Co wtedy robić?

Awaria… i nie ma prądu

Nie ma wątpliwości, że do robienia czegokolwiek przy budowie czy remoncie na działce potrzebna jest elektryczność, czyli przy jej braku potrzebować będziemy generatora prądotwórczego. Mniej oczywista jest potrzeba posiadania takiego urządzenia przy przerwach w dostawie prądu, ale to zależy od tego, czym się zajmujemy. Kiedy prowadzimy działalność gospodarczą, jesteśmy np. właścicielami warsztatu samochodowego, brak prądu może nam poważnie skomplikować, a wręcz uniemożliwić pracę, przez co opóźnimy naprawy i możemy nie wywiązać się z umów zawartych z klientami. To tylko jeden z wielu przykładów, ale też w innych przypadkach warto się zastanowić nad potrzebą posiadania agregatu prądotwórczego.

Zanim kupisz agregat prądotwórczy…

Przed zakupem takiego urządzenia warto zastanowić się, do zasilania jakich urządzeń będzie on nam potrzebny. Często moce generatorów są u sprzedawców zawyżane, dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na moc maksymalną prądnicy, ale również na moc ciągłą, która jest zwykle niższa. Jeżeli zamierzamy podłączać urządzenia o napięciu znamionowym 380 V, to nie wystarczy nam najprostszy i najtańszy model generujący tylko napięcie 220 Volt. Na rynku wybór agregatów jest dość szeroki. Niektóre urządzenia pracują na benzynie, inne mają silniki diesla. Wiadomo, że im bardziej ciche urządzenie - tym lepsze. Niektóre modele są wyposażone w procesory, które sterują przepustnicą; regulują pracę silnika tak, aby agregat nie pracował cały czas na 100%, tylko w zależności od mocy podłączonych maszyn, co wydłuża czas jego użytkowania. Powinniśmy też przyjrzeć się, ile gniazd posiada urządzenie oraz ile zużywa paliwa, co pozwoli nam określić czas, przez jaki może samodzielnie pracować na jednym zbiorniku. 
Jeżeli nie jesteś pewny jaki wybrać agregat prądotwórczy to skontaktuj sie z nami i pomożemy ci wybrać odpowiedni agregat do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego
Newslettera
...i otrzymaj 50 zł rabatu
na pierwsze zakupy za minimum 1000 zł