W Machinetrade znajdziesz najpopularniejsze i najlepsze agreaty prądotwórcze czołowych światowych producentów. Profesjonalny agregat prądotwórczy może okazać się najlepszym awaryjnym zasilaniem w sytuacji kryzysowej. Taki generatory prądu może okazać się niezmiernie przydatny zwłaszcza gdy zabraknie prądu w sklepie lub na imprezie okolicznościowej czy w restauracji. Również agregaty prądotwórcze są niezastąpione do produkcji prądu elektrycznego na budowach, niezbędnego do napędzania różnych maszyn i urządzeń, w sytuacjach, gdy w miejscu ich stosowania, nie ma dostępu do żadnych źródeł energii elektrycznej.
Agregat prądotwórczy (inaczej generator prądotwórczy) – urządzenie elektroenergetyczne stanowiące samodzielne źródło prądu składające się z prądnicy synchronicznej (z magnesami stałymi lub elektromagnesami), silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych i pomocniczych umieszczanych na wspólnej konstrukcji metalowej[1]. Agregaty są więc autonomicznymi zespołami do wytwarzania energii elektrycznej.
W Machinetrade znajdziesz wszystkich największych producetnów agregatów prądotwóczych. Możesz bez przeszkód bazować na naszym doświadczeniu. Od wielu lat prowadzimy równiez wypożyczalnie sprzętu budowlanego i doskonale wiemy jakie modele najlepiej spisują się w określonych warunkach.
Jeżeli nie wiesz jaki model wybrać? Napisz lub zadzwóń, a z przyjemnością pomożemy.
Najpierw musimy określić, jakie rodzaje urządzeń będziemy zasilać agregatem. Odbiorniki indukcyjne (np. lodówka, zamrażarka, elektronarzędzia, klimatyzatory, itp.) oraz elektroniczne (sterowniki pieców CO, komputery, laptopy, telewizory LCD, PDP, LED, wzmacniacze, sprzęt Hi-Fi) – szczególnie czułe na jakość prądu, powinny być podłączane do agregatów gwarantujących stabilne parametry częstotliwości i napięcia prądu.
Eksploatacja takich urządzeń będzie bezpieczna z zastosowaniem agregatów wyposażonych w systemy stabilizacji napięcia: cyklokonwerter, cyfrowy automatyczny regulator napięcia (D-AVR), inteligentny automatyczny regulator napięcia (i-AVR) lub najbardziej zaawansowany technologicznie agregat prądotwórczy z prądnicą inwerterową. Rozwiązania te, monitorując i korygując parametry wyjściowe napięcia i częstotliwości, zapewniają bardzo wysoką jakość generowanego prądu i niezawodność.
Kolejny krok to określenie potrzebnej docelowej mocy elektrycznej agregatu. Można posłużyć się do tego miernikiem elektrycznym. Moc elektryczna agregatu musi być większa od podsumowanej mocy wszystkich urządzeń, które będziemy zasilać tym agregatem. Pamiętajmy, że każdy odbiornik ma inny prąd rozruchowy. Dlatego to, o ile większa powinna być moc agregatu od mocy pobieranej przez urządzenia, zależy głównie od rodzaju zasilanych urządzeń. Dlatego wybór agregatu najbezpieczniej jest skonsultować ze sprzedawcą agregatów.
Wyznacznikiem mocy agregatu jest silnik. Oczywiście najbardziej popularne są silniki benzynowe i silniki wysokoprężne na olej napędowy.
Jak zwiększyć moc wyjściową agregatów? Jednym z tego typu rozwiązań jest równoległe połączenie jednakowych modeli agregatów kablem do autosynchronizacji. Dzięki temu możemy do agregatów podłączyć więcej odbiorników.
Agregaty charakteryzujące się niskim zużyciem paliwa, wyróżniają się wydłużonym czasem pracy (nawet do 20 godzin na jednym zbiorniku). Natomiast pojemne zbiorniki na paliwo zapewniają długi czas pracy bez przerw na tankowanie. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w wybranych modelach jest system Eco-Throlle. Automatycznie reguluje on obroty silnika, dzięki czemu obniża zużycie paliwa.
Coraz ważniejszy jest poziom hałasu emitowany przez działający agregat prądotwórczy. Jeżeli zależy nam na jak najcichszej pracy urządzenia, powinniśmy zdecydować się na agregat z dźwiękoszczelną obudową, specjalnie zaprojektowanym tłumikiem oraz systemem antywibracyjnym. Taki agregat spełni nie tylko normy dotyczące hałasu, ale także nasze oczekiwania co do cichej pracy.
Agregat prądotwórczy, jak każde inne urządzenie, wymaga odpowiedniego obchodzenia się z nim – przestrzegania zasad prawidłowej eksploatacji i systematycznej konserwacji – radzi Marcin Wodzyński. – Podstawową rzeczą, zwłaszcza gdy jeszcze nie mamy doświadczenia w użytkowaniu agregatu, jest zapoznanie się z instrukcją obsługi zawierającą wszystkie informacje o danym modelu związane z budową, eksploatacją oraz konserwacją. Przed podłączeniem odbiorników do agregatu dobrze jest sprawdzić czy są one sprawne. Warto też pamiętać, by podłączać je nie wszystkie naraz, ale jeden po drugim, zaczynając od odbiornika o największym poborze mocy. Następnie warto sprawdzić poziom paliwa. Pamiętajmy również o tym, by nie zostawiać w zbiorniku za dużo paliwa, jeśli wiemy, że nie będziemy uruchamiać agregatu dłużej niż miesiąc – pod pływem czasu i zjawiska parowania, jakość paliwa znacząco się obniża. Przed każdym włączeniem agregatu powinniśmy sprawdzić poziom oleju i czystość filtra powietrza.
Niekiedy znalezienie odpowiedzi jest trudne. Nie szukaj samemu. Zadzwoń do nas i zdobądź interesujące Cię informacje