Agregaty prądotwórcze przenośne

Kategorie

Filtr
Cena
Producent
Napięcie [ v ]
Częstotliwość [ Hz ]
Obudowa
Model silnika
Układ chłodzenia
Typ silnika
Rodzaj paliwa
Moc
Wymiary
Waga
Model

Agregaty prądotwórcze, generatory prądu

W tej kategorii znajdziecie profesjonalne agregaty prądotwórcze (generatory prądu), które mogą okazać się najlepszym awaryjnym zasilaniem w sytuacji kryzysowej. Taki generatory prądu może okazać się niezmiernie przydatny zwłaszcza gdy zabraknie prądu w sklepie lub na imprezie okolicznościowej czy w restauracji. Również agregaty prądotwórcze są niezastąpione do produkcji prądu elektrycznego na budowach, niezbędnego do napędzania różnych maszyn i urządzeń, w sytuacjach, gdy w miejscu ich stosowania, nie ma dostępu do żadnych źródeł energii elektrycznej.

Agregaty prądotwórcze jednofazowe i trójfazowe


Agregaty prądotwórcze lub inaczej generatory prądotwórcze to urządzenia, które są samodzielnym źródłem energii. Podstawowy agregat składa się z prądnicy synchronicznej wyposażonej w magnesy stałe lub elektromagnesy, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej i urządzeń kontrolno pomiarowych oraz pomocniczych. Narzędzia te umieszczane są zazwyczaj na wspólnej konstrukcji z metalu. Agregaty prądotwórcze ze względu na swoją niezależność stają się coraz bardziej pożądanymi urządzeniami na rynku. Generatory prądotwórcze sprawdzają się nie tylko w chwili gdy zabraknie prądu na różnych eventach, zabawach czy w supermarketach, ale także na terenie budowy gdzie energia, która jest tak bardzo niezbędna do działania przeróżnych narzędzi, nie ma swojego źródła. Należy wiedzieć, że ogólnodostępne są generatory jednofazowe lub trójfazowe. Czym zatem różnią się poszczególne modele i który okaże się najlepszym dla naszych potrzeb?


Agregaty jednofazowe


Agregaty jednofazowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że jak sama ich nazwa wskazuje zasilają one urządzenia, które nie wymagają dostarczenia im dużej ilości mocy do prawidłowego działania. Jeśli urządzenia, które posiadamy w naszej sieci domowej zasilane są prądem jednofazowym o napięciu 230V, wybór agregatu jest stosunkowo prosty.


Agregaty trójfazowe


Agregaty trójfazowe to generatory wykorzystywane do zasilania urządzeń, które wykazują się zapotrzebowaniem na moc o większym napięciu. Zasilacze te wykorzystywane są przede wszystkim do zapoczątkowania rozruchu między innymi zestawów hydroforowych, kotłów elektrycznych, kuchni lub podgrzewaczy wody. Co w przypadku gdy posiadamy w swojej sieci domowej urządzenia zasilane zarówno za pomocą prądu jedno i trójfazowego? Z pomocą nadchodzi uniwersalny agregat trójfazowy, który wyposażony jest w dwa komplety gniazd umożliwiając podłączenie odbiorników zarówno jednofazowych jak i trójfazowych.


Agregaty prądotwórcze diesel


Osoby, które planują zakup agregatu prądotwórczego powinny przemyśleć wybór generatora z silnikiem wysokoprężnym. Dlaczego? Silniki te charakteryzują się przede wszystkim niższym spalaniem w średnim cyklu spalania. Dodatkowo silniki te są zbudowane z silników podobnych do silników przemysłowych dzięki czemu jest on bardzo wytrzymały oraz solidny. Posłuży więc na długie lata użytkowania.


Agregaty prądotwórcze - którą markę wybrać?


Wśród bogatej oferty generatorów dostępnych na rynku królują marki takie jak: Fogo, Wacker Neuson, Makita oraz Endress. Marki te zajmują się produkcją agregatów zarówno jednofazowych jak i trójfazowych, działające dzięki wykorzystaniu silnika benzynowego lub silnika wysokoprężnego. Dodatkowo agregaty te charakteryzują się dużą mocą, ale też małą masą co umożliwia ich przenoszenie, na przykład na terenie budowy, bez większych problemów. Agregaty te podołają wymaganiom każdego klienta.