882 790 282 zadzwoń do nas
Przejdź do zamówienia
100x PLN

Jak zadbać o trawnik?

Jak zadbać o trawnik?

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami choćby kawałka terenu, na którym rośnie trawa, wiąże się to z koniecznością dbania o nią oraz jej okresowego koszenia. Zdaje się, że minęły już czasy, kiedy robilibyśmy to ręcznie, używając prostych narządzi z minionej epoki.

Koszenie trawnika – porady

Każdy z nas zapewne chciałby, żeby jego trawnik wyglądał jak puszysty zielony dywan przed angielskim pałacem. Żeby tak było, trzeba po prostu o niego dbać. Jednym z elementów pielęgnacji jest jego regularne koszenie. Szczególnie ważne jest to w czasie intensywnego wzrostu trawy, czyli w naszym klimacie w okresie wiosennym i letnim. Trawę najlepiej jest kosić częściej i ścinać jej niewiele. Najlepiej jest nie zostawiać skoszonej trawy na trawniku, bo będzie się długo rozkładać. Nie będziemy mieli z tym problemu, posiadając kosiarkę z koszem, do którego trafia skoszona trawa. Pamiętajmy, żeby przygotowując ogród do zimy pozostawić trawę w wysokości około 4 cm.

Jak wybrać dobrą kosiarkę?

Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór kosiarek do trawy. Jeżeli nasz trawnik jest niewielki, bardziej przyda nam się kosiarka elektryczna, ale nie polecamy najtańszych modeli z supermarketu, które - może się okazać - nie wystarczą nam nawet na jeden sezon. Lepiej zaopatrzmy się w profesjonalnym sklepie. W zasadzie wszystkie kosiarki mają ręcznie regulowaną wysokość koszenia. Bardzo praktyczne są kosiarki z akumulatorami, wówczas nie będziemy mieli problemów z plączącym się kablem, który może dostać się pod noże urządzenia, zostać przecięty i wymusić przerwę na jego naprawę. Maszyny mają różne moce i średnice ostrzy, czyli różną szerokość koszenia - będą to dla nas ważne parametry przy zakupie. Chodzi o to, żebyśmy mając duży trawnik nie kupowali za małej kosiarki, ponieważ skoszenie go zajmie nam zbyt dużo czasu i pochłonie wiele energii. Sprzedawca w profesjonalnym sklepie powinien doradzić nam model, z którego powinniśmy być zadowoleni.

Produkty które możesz wykorzystać: