882 790 282 zadzwoń do nas
Przejdź do zamówienia
100x PLN

Łatwe sprzątanie. Myjka ciśnieniowa

Łatwe sprzątanie. Myjka ciśnieniowa

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa , jak sama nazwa wskazuje, tłoczy wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usunięcie brudu bez uszkadzania powierzchni. Myjki wysokociśnieniowe są bardzo efektywne. Dzięki nim sprzątanie idzie szybko i bezwysiłkowo. Nic więc dziwnego, że na ich wzór zaczęto produkować podobne urządzenia do użytku domowego. Obecnie w każdym markecie z materiałami budowlanymi można dostać co najmniej kilka rodzajów myjek.

Funkcje myjki ciśnieniowej

Myki wysokociśnieniowe różnych producentów różnią się od siebie. Wybierając model do swojej firmy, warto zwrócić uwagę na ich możliwości, w tym na przepływ wody, jej ciśnienie oraz masę samego urządzenia. Lekka myjka jest bardziej mobilna. Sprawdźmy, czy danego modelu można używać w poziomie, czy tylko w pionie. Niektóre myjki wysokociśnieniowe mają funkcję podgrzewania wody, aby czyszczenie było jeszcze bardziej skuteczne, zwłaszcza w przypadku plam z oleju czy smaru. Jeśli interesuje nas ta funkcja upewnijmy się, do jakiej maksymalnej temperatury myjka może podgrzać wodę. Wiele myjek umożliwia również mycie powierzchni przy pomocy detergentów. Jeśli czyszczone przez nas powierzchnie lub przedmioty mogą być myte z użyciem chemii, warto wybrać właśnie taki model myjki, a do tego zainwestować w dobrej jakości detergenty. W ten sposób stworzymy najbardziej efektywny zestaw sprzątający. Warto również zwrócić uwagę na końcówkę dyszy myjki i możliwość dokupienia różnego rodzaju akcesoriów. Dzięki nim myjka będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Na czym polega działanie myjki ciśnieniowej?

Myjki ciśnieniowe to urządzenia czyszczące wielokrotnie zwiększające ciśnienie wody, które w przypadku mocniejszych myjek, może wynosić nawet do 15-20 Mpa – dla porównania, woda z węża, którym podlewamy kwiaty w ogrodzie, ma maksymalne ciśnienie 0,3 do 0,5 Mpa. Wysokie ciśnienie wody jest doskonałym i wyjątkowo skutecznym sposobem na usuwanie zanieczyszczeń różnego rodzaju, dlatego ich wykorzystanie w codziennych pracach w domu czy zakładach pracy pozwala szybko i wygodnie wykonać różnego rodzaju porządki.

Dla poprawnego działania myjek ciśnieniowych, konieczne jest podłączenie ich do ujęcia wody - można wykonać to poprzez wykorzystanie zwykłego węża ogrodowego, a także należy przyłączyć urządzenie do zasilania. Budowa maszyny obejmuje pompę, której zadaniem jest wytworzenie właściwego ciśnienia wody. Następnie, pod zwiększonym ciśnieniem, woda doprowadzana jest do tzw. pistoletu natryskowego przy pomocy specjalnego przewodu wysokociśnieniowego. Spora część urządzeń tego typu w połączeniu z dodatkowym filtrem i wężem zasysającym, może korzystać również z wody pobieranej ze zbiorników wodnych jak jeziora, stawy, wiadra czy beczki. Każde myjki ciśnieniowe można również wzbogacić o dodatkowe wyposażenie, które wspomaga wykonywanie różnych prac. Wśród akcesoriów znaleźć można lance natryskowe, szczotki czy gąbki, a także specjalistyczne detergenty.

Jak wybrać najlepszą myjkę dla siebie?

Urządzenia typu myjki ciśnieniowe – podobnie jak większość innych urządzeń domowych, można podzielić na różne klasy. Wśród myjek, wyróżnia się modele podstawowe, które są najprostsze, a moc wytwarzanego ciśnienia sięga rzędu 10 MPa (100 barów) . To modele doskonałe dla użytku domowego, okazjonalnych prac, które nie posiadają dodatkowego wyposażenia. Klasa średnia, to myjki bardziej zaawansowane, a co za tym idzie mocniejsze – wytwarzają ciśnienie o mocy od 10 do 13 (MPa). Są to modele doskonałe do regularnego stosowania i można otrzymać do nich sporo dodatkowych akcesoriów. Najwyższa klasa myjek ciśnieniowych to urządzenia o mocy do 20 MPa, które posiadają bogate wyposażenie i służą do użytku profesjonalnego.
W naszym sklepie znajdą Państwo myjki ciśnieniowe wybrane przez naszych ekspertów.

Produkty które możesz wykorzystać: