882 790 282 zadzwoń do nas
Przejdź do zamówienia
100x PLN

TECHNIKA DIAMENTOWA

TECHNIKA DIAMENTOWA

Na czym polega TECHNIKA DIAMENTOWA ?

Przy użyciu specjalistycznych pił diamentowych oraz wiertnic koronnych, które posiadają bardzo odporne na ścieranie segmenty diamentowe można  ciąć i wiercić w naturalnych materiałach skalnych, granicie, marmurze, piaskowcu jak i sztucznie wytworzonych czyli  w betonie zbrojonym, żelbetonie, asfalcie, cegle i różnego rodzaju materiałach budowlanych. Dzięki technologii i jakości takich maszyn wykonywane nimi prace zawsze są na najwyższym poziomie. Sprzęt ten posiada specjalny system chłodzenia wodą tarcz i wierteł diamentowych, który umożliwia bezudarowo i bezpyłowo ciąć wszystkie powierzchnie i krawędzie, które są zawsze równe, gładkie i czyste.

Wiercenie koronowe

Technikę diamentowego wiercenia w betonie wykorzystuje się do wykonywania wszelkiego rodzaju otworów cylindrycznych. Wiercenie koronowe znalazło bardzo duże zastosowanie przy instalacjach elektrycznych, sanitarnych, wentylacyjnych , klimatyzacyjnych, grzewczych i teletechnicznych. Przy użyciu specjalnych przedłużek do wiertnic, otwory można wykonać w pionie  i poziomie oraz pod różnym kątem o dowolnej średnicy, praktycznie bez ograniczeń w trudno dostępnych miejscach i w szybkim  czasie.

Cięcie techniką diamentową

Użycie pił ściennych umożliwia wykonie otworów idealnie równych o ściśle określonych wymiarach, wykluczając jednocześnie powstawanie drgań przenoszonych na konstrukcję. Dodatkowymi ich zaletami to krótki czas wykonywanych prac oraz ograniczony poziom hałasu. Natomiast niewielkie wymiary maszyny pozwalają na wykonywanie robót w trudno dostępnych miejscach. Piły ścienne mają swoje zastosowanie w cięciu ścian, stropów, posadzek oraz wycinaniu otworów w drzwiach i okiennych.

Niezastąpioną maszyną do cięcia posadzki, parkingu, świeżego i starego betonu oraz asfaltu jest piła jezdna, która posiada specjalistyczne tarcze, dzięki którym możliwe jest cięcie różnego rodzaju powierzchni nawet na głębokość 350mm.  Taka piła ma zastosowanie w pracach prowadzonych w miejscach intensywnie eksploatowanych jak na przykład  hale i drogi. Są niezastąpione przy wszelkich pracach naprawy uszkodzeń nawierzchni.

A tak  to wygląda w praktyce

Fenomen diamentu

Jedno jest pewne – diament to najtwardsza substancja, jaką spotkać możemy w przyrodzie, na co wskazuje już jej nazwa – diamentum czyli inaczej niezniszczalny.  Niezwykła wytrzymałość diamentu sprawia, że trudno go stopić, jest wyjątkowo odporny na działanie kwasów i odczynników zasadowych, a dodatkowo jako minerał, jest w pełni odporny na ścieranie. Oszlifowany na ostre krawędzie diament można zatem wykorzystać jako doskonałą powierzchnię tnącą, co z powodzeniem wykorzystuje technika diamentowa. Zachwyca jego siła i precyzja cięcia dlatego wykorzystanie diamentu do specjalnych tarcz, wierteł czy lin, pozwala wykonywać ogromną ilość prac.

Moc diamentu pozwala działaniom w technice diamentowej nawet dwukrotnie zwiększyć szybkość wykonywania odwiertów w niemal każdym rodzaju podłoża - szczególnie tych najbardziej opornych. Diament sprawdza się zatem w pracach wyburzeniowych, korekcyjnych, budowlanych i wielu innych. Wykorzystanie techniki diamentowej jest również stosunkowo dobrym dla środowiska naturalnego sposobem działania, bowiem technika diamentowa uwalnia mniejsze ilości szkodliwych substancji – szczególnie w porównaniu z bardziej pospolitymi rozwiązaniami stosowanymi w mechanicznej obróbce betonu.

Krawędzie obrabianych materiałów przy wykorzystaniu techniki diamentowej są gładkie i równe, a na materiałach nie powstają żadne rysy czy pęknięcia – oczywiście ważne jest również umiejętne posługiwaniem się tą techniką. Jako, że jest to opcja bardzo popularna i stosowana w różnorodnych pracach budowlanych, w tym modernizacjach, remontach, budownictwie przemysłowym, przy cięciu wiaduktów czy mostów, jej rola staje się nieoceniona. 

Dobór narzędzi do cięcia i wiercenia

Właściwe zastosowanie techniki diamentowej wymaga dopasowania narzędzi do materiałów czy warunków obróbki, bowiem czynniki te, wpływają na dobór kształtu narzędzia, a także skład i strukturę segmentów metaliczno-diamentowych. W procesie produkcyjnym, tworzy się dostosowane do potrzeb połączenia diamentu z metaliczną osnową, która pozwala na skuteczne działanie, samoostrzenie się diamentu, a także utrzymanie cząstek diamentu na narzędziach takich jak tarcze diamentowe, wiertła diamentowe, wiertła koronowe.

TECHNIKA DIAMENTOWA