882 790 282 zadzwoń do nas
Przejdź do zamówienia
100x PLN

Znaczenie zagęszczarki na budowie

Znaczenie  zagęszczarki na budowie

Budowa zagęszczarki gruntu

Elementem roboczym w zagęszczarce jest płyta metalowa wzbudzana przez układ wibracyjny. Może on być napędzany sinikiem spalinowym albo elektrycznym. Układ wibracyjny ma charakterystyczną budowę. Składa się z wałka lub dwóch wałków mimośrodowych  zamocowanych na płycie wibracyjnej. Wokół nich umieszczona jest szczelna obudowa. Zagęszczarki mogą występować w wielu formach. Najpopularniejsze to zagęszczarki ręcznie prowadzone, ręcznie prowadzone nawrotne, samoprzesuwne, kroczące i podczepiane do różnych maszyn, np. do ciągników czy koparek. Istnieją także zagęszczarki hydrauliczne, których można używać do wbijania i wyciągania pali. Profesjonalne firmy budowlane zazwyczaj dysponują swoim sprzętem, jeśli jednak do danego zadania potrzeba jest ich więcej, pomocą może zawsze posłużyć dobra wypożyczalnia zagęszczarek i innego sprzętu budowlanego.

zageszczarka_gruntu_praca_re

Zastosowanie zagęszczarki

Do czego na budowie wykorzystuje się zagęszczarki? Jak sama nazwa wskazuje: do zagęszczania podłoża. Dzięki niej da się ubić niemal każdy rodzaj podłoża: od piasku, po beton i asfalt. Przeważnie w tym celu używa się ich przy mniejszych pracach budowlanych. Zagęszczanie podłoża jest potrzebne podczas kładzenia przewodów, pracach drogowych, budowach ścieżek rowerowych czy chociażby kładzeniu kostki brukowej. Przed wyborem zagęszczarki należy dokładnie przyjrzeć się jej parametrom, aby wybrać urządzenie odpowiednie do danego zadania. Ważna jest masa zagęszczarki, wymiary jej płyty roboczej, częstotliwość wibracji, wartość siły odśrodkowej, głębokość zagęszczania i prędkość robocza.
Jeśli chodzi o komfort pracy równie istotna jest waga sprzętu i jego głośność podczas pracy.
U nas znajdziesz trzy rodzaje zagęszczarek gruntu i jeżeli nie jesteś pewny, którą wybrać to skontaktuj się z nami i zapytaj.

Powiązane artykuły: Wkrętarka na budowie. Zwykła czy akumulatorowa?