882 790 282 zadzwoń do nas
Przejdź do zamówienia
100x PLN

Koła napędowe do koparek i minikoparek


Wieńce obrotu do koparek i minikoparek

Koła napędowe

Hurtownia Machinetrade.pl oferuje koła napędowe do koparek i minikoparek JCB, Caterpillar, Kobelco, Komatsu, Case, Hitachi, Atlas, Bobcat i innych.


Posiadamy w ofercie koła napędowe, koła napędowe segmentowe oraz wieńce obrotu.

Prosimy o kontakt w sprawie ustalenia typu koła napędowego lub wieńca obrotu
z naszym doradcą techniczno-handlowym
pod numerem 882 790 282.

Aby zamówić potrzebne koło prosimy o podanie wymiarów i typu koła.
Koła napędowe oraz wieniec obrotu do koparek i do minikoparek


Koła napędowe do koparki, koła tylne, segmenty, wieńce obrotu – pod tymi nazwami kryje się bardzo istotna część podwozia koparek i minikoparek, odpowiedzialna, zgodnie z nazwą, za napędzanie maszyny w pożądanym kierunku. Konstrukcja wieńców obrotu umożliwia przenoszenie dużych obciążeń osiowych, jak też momentu wywrotowego, i tym samym wykorzystanie tych elementów także w innych maszynach budowlanych, jak na przykład dźwigach, żurawiach, podnośnikach czy suwnicach.

Ze względu na to, że koła napędowe do minikoparki narażone są na tak duże obciążenia, wykonuje się je z wysokogatunkowej stali. Aby osiągnąć maksymalną odporność na ścieranie i pękanie, stal ta poddawana jest procesom obróbki mechanicznej i termicznej, w rezultacie uzyskuje się zahartowany element o znakomitej wytrzymałości mechanicznej. Niemal zawsze koła napędowe są skonstruowane w ten sposób, by ziemia była wyrzucana na zewnątrz, dzięki czemu ścieranie się koła z łańcuchem jest zminimalizowane.

Nie mniej istotnym aspektem jest dokładność wykonania wieńca obrotu do koparek. Element ten musi być doskonale spasowany z podwoziem gąsienicowym. Należy też pamiętać o regularnej konserwacji koła napędowego w koparce, co dodatkowo wydłuży żywotność tej części.  

Od początku naszej działalności za cel postawiliśmy sobie zaprezentowanie Państwu kompletnej, przemyślanej oferty, która zaspokoi wszelkie Państwa potrzeby w zakresie zakupu i eksploatacji maszyn budowlanych. W asortymencie nie mogło zatem zabraknąć części zamiennych, a więc także  kół napędowych segmentowych do koparki. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi producentami, dzięki czemu możemy zaoferować naszym Klientom sprawdzone produkty najwyższej jakości. Każdy nasz wieniec obrotu do minikoparek charakteryzuje się długim cyklem życia, trwałością i efektywnością oraz doskonale funkcjonuje w każdym środowisku roboczym.

W hurtowni Machine Trade znaleźć można koła napędowe, koła napędowe segmentowe, wieniec obrotu do minikoparek marki Bobcat, Yanmar, CAT, Terex, Volvo, Komatsu, Kubota i wielu innych oraz koparek marki JCB, CAT, Kobelco, Komatsu, Case, Hitachi, Atlas, New Holland, Volvo, Liebherr i wielu innych. Nasi doradcy pozostają do Państwa dyspozycji i z przyjemnością dopomogą w wyborze konkretnego typu koła napędowego. Zapraszamy do kontaktu!