​Piły ścienne Tyrolit – rodzaje i zastosowanie

​Piły ścienne Tyrolit – rodzaje i zastosowanie

Piły ścienne Tyrolit. Do jakich prac są przystosowane i przeznaczone? Jaką piłę wybrać?

Piły ścienne Tyrolit – rodzaje i zastosowanie

Marka Tyrolit to wiodący na rynku producent narzędzi do szlifowania, cięcia, wiercenia oraz urządzeń przydatnych dla przemysłu budowlanego. Jest to rodzinna firma, która doceniona została dzięki wysokiej jakości wykonania swoich urządzeń oraz dbałości o zadowolenie klienta. Dzięki rozbudowanej ofercie marka Tyrolit zadowoli najbardziej wymagających przedsiębiorców.

Budowa piły ściennej

Piła ścienna powinna być przede wszystkim wyposażona w lekkie, nie utrudniające pracy komponenty. Atutem nowoczesnych pił ściennych jest przede wszystkim lekka oraz łatwa w obsłudze osłona tarczy. Szybki montaż oraz demontaż piły również wpływa pozytywnie na czas oraz jakość pracy z piłą ścienną. Konstrukcja, która pozwala na łatwy transport piły na teren budowy to kolejny plus pił ściennych wysoce ceniony przez użytkowników. Zredukowana ilość przewodów koniecznych do podłączenia do liczby dwóch przewodów (do prądu oraz wody) sprawia, że montaż jest łatwy i możliwy do zrealizowania bez pomocy innych osób. Duża moc uzyskana dzięki wyposażeniu piły w kompaktowy silnik to duża wydajność cięcia co w połączeniu z lekką oraz zoptymalizowaną szyną sprawia, że korzystanie z piły ściennej to sama przyjemność dla użytkownika.

pila_scienna_tyrolit_praca2

Piła ścienna Tyrolit rodzaje i modele

Marka Tyrolit ma do zaproponowania modele, które sprawdzą się w sytuacjach zarówno błahych jak i tych wymagających. Na specjalnie wyróżnienie zasługują modele takie jak:

- WSE811 MK II – to piła ścienna, która jest najmniejsza oraz najlżejsza wśród pił ściennych dostępnych w tej klasie, głębokość cięcia do 335 mm oraz kompaktowa, lekka konstrukcja sprawią, że WSE811 MK II przypodoba się najbardziej wymagającemu klientowi. Dodatkowym atutem jest możliwość zdalnej obsługi urządzenia za pomocą pilota. Piła ta napędzana jest za pomocą silnika P2 z zabezpieczeniem 16 amperów. Zobacz w sklepie piła ścienna Tyrolit WSE811

- WSE1217 – to model piły ściennej marki Tyrolit, który oferuje głębokość cięcia do 512 mm. Piła ta wyposażona jest w silnik P2, który stworzony jest do pracy z zabezpieczeniem 16 lub 32 amperów. Dodatkowo model ten wyposażony jest w moduły marki Tyrolit Hydrostress, które umożliwiają prace piły z 4 wariantami zastosowania: piła ścienna, piła linowa, piła linowa cyrkulacyjna oraz wiertnice. WSE1217 to model, który zapewni wysoką jakość wykonania pracy na każdej budowie. Zobacz w sklepie  piła ścienna Tyrolit WSE1217

- WSE2226 – to piła ścienna stworzona do zadań specjalnych, która oferuje głębokość cięcia do 1005 mm. Cechuje się silnikiem o mocy 26 kW oraz dwustopniowym napędem, który umożliwia zmniejszenie prędkości obrotowej oraz momentów obrotowych silnika. Ponadto model ten dzięki zastosowaniu przez producenta przewodu obejściowego wody chłodzącej może pracować bez wykorzystania wody co często przekonuje przedsiębiorców do wybrania właśnie WSE2226. Dodatkowo piła ta posiada możliwość zdalnego sterowania co wpływa na bezpieczeństwo pracowników budowy. Zobacz w sklepie  piła ścienna Tyrolit WSE2226

Piła ścienna Tyrolit – do czego można użyć? Zastosowanie i przeznaczenie

Piły ścienne marki Tyrolit wykorzystywane są przede wszystkim do prac budowlanych takich jak cięcie betonu zbrojonego, muru oraz pozostałych materiałów budowlanych. Producent oferuje również piły ścienne, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa pracy przy kontrolowanym demontażu, rozbiórce czy przebudowie w budownictwie. Dodatkowo niektóre modele przeznaczone są do mniejszych prac takich jak stworzenie otworów w drzwiach, oknach oraz szybach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piły ściennej?

Przede wszystkim musimy dobrać piłę do materiału, który chcemy poddać obróbce. Drugim ważnym elementem jest moc silnika. Model przez nas wybrany powinien być połączeniem niezawodności oraz wysokiej wydajności pracy. Dodatkowym atutem okażą się elementy piły ściennej, które nie będą wymagać od nas częstego serwisowania.

Zapisz się do naszego
Newslettera
...i otrzymaj 50 zł rabatu
na pierwsze zakupy za minimum 1000 zł