Wiertnice diamentowe

Machinetrade to oficjalny dystrybutor sprzętu oraz akcesoriów marki TYROLIT i HUSQVARNA. W naszym sklepie masz pewność, że otrzymasz najlepszą cenę, a przede wszystkim fachową obsługę!

Kategorie

Filtr
Cena
Producent
Wysokość segmentu
Mocowanie
Średnica wiertła
Długość
Układ chłodzenia
Sposób pracy
Max. długość wiertła koronowego
Średnica wierceń
Zastosowanie
Moc znamionowa (przy 1 fazie)
Prędkość obrotowa
Napięcie/Zasilanie (przy 1 fazie)
Częstotliwość (przy 1 fazie)
Prąd znamionowy (przy 1 fazie)
Wymiary
Waga
W zestawie
Średnica wiertła na sucho M14
Średnica wiertła na mokro HEX
Częstotliwość skoków
Max. średnica wiercenia w betonie
Nasadka wiertnicy
Waga z dodatkowym sprzętem
Rodzaj mocowania
Typ silnika
Geometria
Kołnierz zaciskowy
Regulacja
Wymiary dodatkowego sprzętu
Rodzaj ustawienia
Uchwyt
Materiał wykonania
Skrzynia
Napięcie [ v ]
Przeznaczenie
Prąd znamionowy (przy 3 fazach)
Napięcie/Zasilanie (przy 3 fazach)
Częstotliwość (przy 3 fazach)
Zestaw wiertnica i agregat HUSQVARNA DM 7000+ PP  70
Produkt niedostępny w magazynie

Zestaw wiertnica i agregat HUSQVARNA DM 7000+ PP 70

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 500 mm 11/4

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 500 mm R1/2

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 400 mm R1/2

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 400 mm 11/4

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 300 mm R1/2

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 300 mm 11/4

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 200 mm R 1/2

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 200 mm 11/4

Cena na zapytanie

Hydronetka TYROLIT 10 l

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 100 mm R1/2

Cena na zapytanie

Przedłużka do wiercenia na mokro TYROLIT HVERL 100 mm 11/4

Cena na zapytanie
wiertnice_diamentowe.png

sklep z wiertnicami diamentowymi

Sklep z wiertnicami diamentowymi oferuje nie najtańszy sprzęt wśród elektronarzędzi, jednak wyróżnia go przede wszystkim wysoka wydajność i długa eksploatacja. Jest to narzędzie służące do wiercenia w twardych materiałach np. w kamieniu, żelbetonie lub asfalcie. W zależności od oferty poszczególnych sklepów z wiertnicami diamentowymi dostępne są narzędzia o mocy od 1300 W do aż 7500 W. Dodatkowo mogą one wykonywać otwory o zakresie średnicy od 6 aż do 1500mm. Ten elektro sprzęt wyposażony jest także w stojak, który pozwala na stabilne wiercenie oraz wydłużenie żywotności stosowanych wierteł. Na rynku wyróżnia się wiertnice na mokro i na sucho - w przypadku maszyn na makro pojawiający się stopniowo urobek jest wypłukiwany i następuje chłodzenie wiertła. Sklepy z wiertnicami diamentowymi oferują również szereg akcesoriów dodatkowych wśród których można wymienić: klucze sześciokątne lub klucz płaski, adapter redukcyjny, walizki, paski z wyłącznikiem.

jaką wybrać wiertnicę diamentową?

Decydując się na zakup odpowiedniej wiertnicy diamentowej trzeba rozważyć potrzeby i dobrać odpowiednie parametry sprzętu, zdecydować czy potrzebujemy sprzętu do wiercenia na sucho czy mokro oraz na jaki wydatek nas stać. Wybierając wiertnice diamentową musi określić wielkości otworów oraz głębokość. Określenie tych parametrów pozwoli na wybór odpowiedniego wiertła oraz prędkości obrotowej elektronarzędzia. Prędkość obrotowa związana jest z mocą konkretnego modelu wiertnicy diamentowej. Odpowiednio dobrane wiertła pozwalają na minimalizowanie straty mocy sprzętu. Decyzja o zakupie wiertnicy to także decyzja czy wiercimy na sucho czy na mokro. Wykorzystywana woda pozwala nie tylko na wypłukiwanie urobku, ale również chłodzi wiertło zabezpieczając maszynę przed przegrzaniem. W zależności od materiału w którym wiercimy warto również zastanowić się nad statywem. W przypadku np. silikatu jest to element zbędny, natomiast w przypadku twardszych materiałów warto wyposażyć wiertnicę w statyw.

sklep z koronami diamentowymi tyrolit

Poszukując sprzętu do wiercenia warto poszukać koron diamentowych. Sklep z koronami diamentowymi tyrolit oferuje różnego rodzaju modele koron przeznaczonych do wiercenia na sucho lub mokro w różnego rodzaju powierzchniach. Oferta dotyczy np. koron diamentowych do wiercenia na sucho w celu osadzenia puszek gniazd elektrycznych oraz rozdzielczych. Wiercenie może służyć również do wykonywanie małych otworów. Sklep z koronami diamentowymi Tyrolit oferuje ekonomię oraz efektywność pracy z uwagi na specjalne wykonanie sprzętów. Tyrolit to wysoka wydajność oraz płynność działania. Dostępne są również modele wierteł stworzone do codziennego użytku, które charakteryzują się dużą trwałością. Oferta sklepów z koronami diamentowymi to także wiertła do wiercenia na mokro przeznaczone głównie do miękkich kruszyw betonowych.

wiertnice i korony dla elektryków

Wśród oferty wiertnic diamentowych znajdują się także wiertnice i korony dla elektryków. Wiertnice diamentowe wyposażone mogą być w zależności od modelu w 2 biegową przekładnię mechaniczną oraz regulację obrotów przyciskiem włącznika. Wiertnica diamentowa przeznaczona jest do wiercenia w murach z cegieł oraz w miękkim betonie, jest to także sprzęt idealny do prac instalatorskich. Dla elektryków jest on przydatny np. do puszek pod gniazdka elektryczne, ale stosowany może być także w technice grzewczej, sanitarnej oraz podczas budowy instalacji wentylacyjnych. Dodatkiem w wyposażeniu jest sprzęgło przeciążeniowe mechaniczne oraz w niektórych modelach także regulowana rękojeść boczna na kołnierzu. Innym rodzajem sprzętu jest korona diamentowa dla elektryków przeznaczona do instalacji elektrycznych przy wierceniu pod gniazda oraz puszki montażowe. To narzędzie posiada wysoką koncentrację diamentu, która przekłada się na wysokie warunki skrawania oraz długą żywotność.

Tyrolit - maszyny do wiercenia na mokro

Wśród maszyn do wiercenia na mokro Tyrolit warto wskazać wiertła koronkowe wykorzystywane do miękkich kruszyw betonowych o mocy do 2,5 kW. Poszczególne elementy spawane są laserowo do średnicy 250mm wpływając na maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Sprzęt Tyrolit to wydajność i trwałość oraz uniwersalność zastosowania. Wiertnice do 3kW przeznaczone do kruszyw betonowych od miękkich aż do średnio twardych wyróżniają się pośród maszyn do wiercenia na mokro wysoką ekonomicznością. Sprzęt ten posiada wiertła od średnicy 47 mm z technologią TGD® oraz wysokość segmentu - 11,3 mm. Podczas użytkowania odczuwalna pełna płynność działania oraz niezmienna wydajność wiercenia. Maszyny do wiercenia na mokro Tyroli wyróżnia wysoka trwałość oraz wygoda użytkowania.

bezpyłowe wiercenie na sucho

Do wiercenia w betonie wykorzystuje się technikę diamentową - jest to najnowocześniejsza oraz bez wstrząsowa metoda wiercenia. Taka metoda wiercenia wykorzystywana jest do wykonywania otworów pod instalacje sanitarne, grzewcze, elektryczne, a także pod wentylacje oraz przepusty. Technika diamentowa jest stosowana do takich materiałów jak: beton, żelbet, piaskowiec, cegła, marmur, kamień. Bezpyłowe wiercenie na sucho możliwe jest nie tylko w pionie oraz w poziomie, ale również pod określonym kątem. Wykorzystanie techniki diamentowej pozwala na wyeliminowanie wibracji co jest dużo efektywniejszym działaniem w porównaniu do stosowania młotów kłujących. Metoda bezpyłowa - na mokro - może być również stosowana z wykorzystaniem odsysania wody.

regeneracja koron diamentowych

Regeneracja koron diamentowych polega na przyjęciu od Klienta rury, sprawdzeniu jej oraz wlutowaniu nowych segmentów diamentowych. Zregenerowane wiertło jest jakościowe porównywalne z całkowicie nowym. Regeneracji mogą podlegać wiertła diamentowe do różnych materiałów: asfaltu, betonu, granitu, gresu, betonu zbrojonego, marmuru, kamionki czy szamotu. Po sprawdzeniu dostarczonego sprzętu przez Klienta i usunięciu zużytych materiałów następuje dobór właściwego segmentu, który związany jest z abrazywnością konkretnego materiału, a także jego mocy i napędu. Po zlutowaniu nowego segmentu sprzęt podlega czyszczeniu oraz malowaniu. Zregenerowanie wiertła diamentowego jest dużo tańsze niż zakup nowego narzędzia - różnica w cenie takiego działania może wynosić nawet do 60%.