Wiertnice diamentowe

Kategorie

Filtr
Cena
Producent
Prąd znamionowy (przy 1 fazie)
Przeznaczenie
Napięcie/Zasilanie (przy 1 fazie)
Częstotliwość (przy 1 fazie)
Prąd znamionowy (przy 3 fazach)
Napięcie/Zasilanie (przy 3 fazach)
Wymiary
Częstotliwość (przy 3 fazach)
Waga
Zestaw wiertnica i agregat HUSQVARNA DM 650 + PP 65
Dostępny

Zestaw wiertnica i agregat HUSQVARNA DM 650 + PP 65

29 195 zł
Automatyczny posuw wiertnicy HUSQVARNA AD 10
Dostępny

Automatyczny posuw wiertnicy HUSQVARNA AD 10

5 109 zł
Pompa próżniowa HUSQVARNA VP 200
Dostępny

Pompa próżniowa HUSQVARNA VP 200

3 100 zł
Statyw HUSQVARNA DS 150
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 150

2 347 zł
Statyw HUSQVARNA DS 250
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 250

3 521 zł
Statyw HUSQVARNA DS 250 Single Speed
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 250 Single Speed

3 247 zł
Statyw HUSQVARNA DS 250 Single Speed Short
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 250 Single Speed Short

2 733 zł
Statyw HUSQVARNA DS 450
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 450

5 609 zł
Statyw HUSQVARNA DS 900
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 900

15 152 zł
Statyw HUSQVARNA DS 900 bez szyny
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 900 bez szyny

13 276 zł
Statyw HUSQVARNA DS 40 Gyro
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 40 Gyro

13 711 zł
Statyw HUSQVARNA DS 50 Gyro
Dostępny

Statyw HUSQVARNA DS 50 Gyro

21 237 zł
wiertnice_diamentowe.png

sklep z wiertnicami diamentowymi

Sklep z wiertnicami diamentowymi oferuje nie najtańszy sprzęt wśród elektronarzędzi, jednak wyróżnia go przede wszystkim wysoka wydajność i długa eksploatacja. Jest to narzędzie służące do wiercenia w twardych materiałach np. w kamieniu, żelbetonie lub asfalcie. W zależności od oferty poszczególnych sklepów z wiertnicami diamentowymi dostępne są narzędzia o mocy od 1300 W do aż 7500 W. Dodatkowo mogą one wykonywać otwory o zakresie średnicy od 6 aż do 1500mm. Ten elektro sprzęt wyposażony jest także w stojak, który pozwala na stabilne wiercenie oraz wydłużenie żywotności stosowanych wierteł. Na rynku wyróżnia się wiertnice na mokro i na sucho - w przypadku maszyn na makro pojawiający się stopniowo urobek jest wypłukiwany i następuje chłodzenie wiertła. Sklepy z wiertnicami diamentowymi oferują również szereg akcesoriów dodatkowych wśród których można wymienić: klucze sześciokątne lub klucz płaski, adapter redukcyjny, walizki, paski z wyłącznikiem.

jaką wybrać wiertnicę diamentową?

Decydując się na zakup odpowiedniej wiertnicy diamentowej trzeba rozważyć potrzeby i dobrać odpowiednie parametry sprzętu, zdecydować czy potrzebujemy sprzętu do wiercenia na sucho czy mokro oraz na jaki wydatek nas stać. Wybierając wiertnice diamentową musi określić wielkości otworów oraz głębokość. Określenie tych parametrów pozwoli na wybór odpowiedniego wiertła oraz prędkości obrotowej elektronarzędzia. Prędkość obrotowa związana jest z mocą konkretnego modelu wiertnicy diamentowej. Odpowiednio dobrane wiertła pozwalają na minimalizowanie straty mocy sprzętu. Decyzja o zakupie wiertnicy to także decyzja czy wiercimy na sucho czy na mokro. Wykorzystywana woda pozwala nie tylko na wypłukiwanie urobku, ale również chłodzi wiertło zabezpieczając maszynę przed przegrzaniem. W zależności od materiału w którym wiercimy warto również zastanowić się nad statywem. W przypadku np. silikatu jest to element zbędny, natomiast w przypadku twardszych materiałów warto wyposażyć wiertnicę w statyw.

sklep z koronami diamentowymi tyrolit

Poszukując sprzętu do wiercenia warto poszukać koron diamentowych. Sklep z koronami diamentowymi tyrolit oferuje różnego rodzaju modele koron przeznaczonych do wiercenia na sucho lub mokro w różnego rodzaju powierzchniach. Oferta dotyczy np. koron diamentowych do wiercenia na sucho w celu osadzenia puszek gniazd elektrycznych oraz rozdzielczych. Wiercenie może służyć również do wykonywanie małych otworów. Sklep z koronami diamentowymi Tyrolit oferuje ekonomię oraz efektywność pracy z uwagi na specjalne wykonanie sprzętów. Tyrolit to wysoka wydajność oraz płynność działania. Dostępne są również modele wierteł stworzone do codziennego użytku, które charakteryzują się dużą trwałością. Oferta sklepów z koronami diamentowymi to także wiertła do wiercenia na mokro przeznaczone głównie do miękkich kruszyw betonowych.

wiertnice i korony dla elektryków

Wśród oferty wiertnic diamentowych znajdują się także wiertnice i korony dla elektryków. Wiertnice diamentowe wyposażone mogą być w zależności od modelu w 2 biegową przekładnię mechaniczną oraz regulację obrotów przyciskiem włącznika. Wiertnica diamentowa przeznaczona jest do wiercenia w murach z cegieł oraz w miękkim betonie, jest to także sprzęt idealny do prac instalatorskich. Dla elektryków jest on przydatny np. do puszek pod gniazdka elektryczne, ale stosowany może być także w technice grzewczej, sanitarnej oraz podczas budowy instalacji wentylacyjnych. Dodatkiem w wyposażeniu jest sprzęgło przeciążeniowe mechaniczne oraz w niektórych modelach także regulowana rękojeść boczna na kołnierzu. Innym rodzajem sprzętu jest korona diamentowa dla elektryków przeznaczona do instalacji elektrycznych przy wierceniu pod gniazda oraz puszki montażowe. To narzędzie posiada wysoką koncentrację diamentu, która przekłada się na wysokie warunki skrawania oraz długą żywotność.

Tyrolit - maszyny do wiercenia na mokro

Wśród maszyn do wiercenia na mokro Tyrolit warto wskazać wiertła koronkowe wykorzystywane do miękkich kruszyw betonowych o mocy do 2,5 kW. Poszczególne elementy spawane są laserowo do średnicy 250mm wpływając na maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Sprzęt Tyrolit to wydajność i trwałość oraz uniwersalność zastosowania. Wiertnice do 3kW przeznaczone do kruszyw betonowych od miękkich aż do średnio twardych wyróżniają się pośród maszyn do wiercenia na mokro wysoką ekonomicznością. Sprzęt ten posiada wiertła od średnicy 47 mm z technologią TGD® oraz wysokość segmentu - 11,3 mm. Podczas użytkowania odczuwalna pełna płynność działania oraz niezmienna wydajność wiercenia. Maszyny do wiercenia na mokro Tyroli wyróżnia wysoka trwałość oraz wygoda użytkowania.

bezpyłowe wiercenie na sucho

Do wiercenia w betonie wykorzystuje się technikę diamentową - jest to najnowocześniejsza oraz bez wstrząsowa metoda wiercenia. Taka metoda wiercenia wykorzystywana jest do wykonywania otworów pod instalacje sanitarne, grzewcze, elektryczne, a także pod wentylacje oraz przepusty. Technika diamentowa jest stosowana do takich materiałów jak: beton, żelbet, piaskowiec, cegła, marmur, kamień. Bezpyłowe wiercenie na sucho możliwe jest nie tylko w pionie oraz w poziomie, ale również pod określonym kątem. Wykorzystanie techniki diamentowej pozwala na wyeliminowanie wibracji co jest dużo efektywniejszym działaniem w porównaniu do stosowania młotów kłujących. Metoda bezpyłowa - na mokro - może być również stosowana z wykorzystaniem odsysania wody.

regeneracja koron diamentowych

Regeneracja koron diamentowych polega na przyjęciu od Klienta rury, sprawdzeniu jej oraz wlutowaniu nowych segmentów diamentowych. Zregenerowane wiertło jest jakościowe porównywalne z całkowicie nowym. Regeneracji mogą podlegać wiertła diamentowe do różnych materiałów: asfaltu, betonu, granitu, gresu, betonu zbrojonego, marmuru, kamionki czy szamotu. Po sprawdzeniu dostarczonego sprzętu przez Klienta i usunięciu zużytych materiałów następuje dobór właściwego segmentu, który związany jest z abrazywnością konkretnego materiału, a także jego mocy i napędu. Po zlutowaniu nowego segmentu sprzęt podlega czyszczeniu oraz malowaniu. Zregenerowanie wiertła diamentowego jest dużo tańsze niż zakup nowego narzędzia - różnica w cenie takiego działania może wynosić nawet do 60%.

Zapisz się do naszego
Newslettera
...i otrzymaj 50 zł rabatu
na pierwsze zakupy za minimum 1000 zł